TudásOM

I. Ásványetikett

Olyan sokat hallunk mostanában az ásványokról, azok (gyógy)hatásairól. Ékszerként is egyre gyakrabban hordjuk magunkon. Tudunk e róluk eleget, mielőtt magunkra vesszük őket? Milyen hatással vannak ránk és környezetünkre?

Létezik ásványetikett? 

Azt nem gondolhatjuk, hogy, ha az ásványok tényleg hatással vannak ránk, akkor a környezetünkre nem. Vajon eszünkbe jut e komolyabban utánaolvasni, ráérezni egy ásványra, mielőtt magunkhoz vesszük?

Minden komolyabb kapcsolódás, véleményem szerint, az elme egy részének egybefonódásával jár, és akkor még finoman fogalmaztam. Lehet ezt rombolni és építeni egyaránt. Ahogy egy közös otthonnál a tereket. Vagy bármi mást magunkban és körülöttünk, amennyire ez egymástól egyáltalán elválasztható.

Az ásványok is lehetnek orvosságok és mérgek is egyszerre. Minden az adagoláson és a hatáson múlik. Érdemes talán ebben is gyengéden elkezdeni a használatot, mert bizony be lehet küldeni itt is az elefántot abba a bizonyos porcelánboltba.

Érezzétek meg, nektek és a környezetnek, amelyben éltek, mire van szüksége. Miféle támogatásra, változásra. Figyeljetek egymásra ebben is.

II. Egy újabb csodás fordított testtartás a szarvángászana (gyertyaállás):

“A szarvángászana jelentőségét nem lehet eléggé hangsúlyozni. Ez a gyakrolat egyike a legnagyobb adományoknak, amit a régi bölcsek az emberiség számára örökül hagytak. A szarvángászana az ászanák anyja. Ahogy egy anya harmóniát és boldogságot igyekszik teremteni a családban, úgy igyekszik ez az ászana a harmóniát és boldogságot az emberi rendszerben. Valóságos csodaszerként hat a legtöbb közönséges betegségben. Több endokrin szerv vagy belső elválasztású mirigy is van a szervezetben, amelyek fürdenek a vérben ilyenkor, bőségesen hozzájutva a vérben található tápanyagokhoz, és kiválasztva a kiegyensúlyozott és jól fejlett test és agy megfelelő működéséhez elengedhetetlen hormonokat. Ha e mirigyek nem működnek megfelelően, akkor a hormonok nem termelődnek a szükséges mennyiségben, és a test megbetegszik.” (B.K.S Iyengar-Jóga új megvilágításban, Saxum Kiadó, 183. O.)

Hatékony:

asztmában,

– hörghurutban,

– torokbántalmakban,

– fejfájásban,

– megfázásban,

idegekre gyakorolt nyugtató hatásában,

– székrekedésben,

– mérgektől való megszabadításban,

– energetizálásban,

– a vizeleti rendszer megbetegedéseiben,

– a méh rendellenes elhelyezkedésében,

menstruációs zavarokban,

– sérvben,

– epilepsziában,

– vérszegénységben,

– gyomor- és bélekélyben, 

– vastagbélgyulladásban.

“A legsúlyosabb visszeres problémákat is meg lehet szüntetni, ha naponta háromszor elvégezzük…

“… a világ legtökéletesebb fiatalító és idegnyugtató gyakorlata.”

“Az elveszett fiatalság, az életerő, az elpazarolt energia olyan bőven ömlik vissza az idősebb emberek testébe is, hogy úgy érzik: újjászületnek.”

(Selvarajan Yesudian, Haich Erzsébet – Sport és jóga, Lazi, 138-141. O.)

Magas vérnyomás esetén a halpózzal kezdjük. 3 perces sikeres kitartás után át lehet térni a gyertyára.

Források:

B.K.S Iyengar – Jóga új megvilágításban, Saxum Kiadó

Selvarajan Yesudian, Haich Erzsébet – Sport és jóga, Lazi Kiadó

Leslie Kaminoff – Jóga anatómia, Saxum Kiadó

III. Pascsimóttánászana – Az életerő forrása!

  •  hasizmok, hasi szervek első rendű ászanája;
  • keresztcsonti tájék idegeire nagy hatással van;
  • alsó végtagok, ágyék, gát szerveit, idegeit nyújtja;
  • megelőzi a gyomor, máj, lép, vese és a bél működési zavarait;
  • megszünteti az étvágytalanságot, a máj- és veseelégtelenséget;
  • az aranyér és cukorbaj kifejlődésének gátat vet;
  • hasfogyasztó, csípőfejlesztő;
  • a szimpatikus idegfonat lágyéki részét, a keresztcsonti tájék idegdúcait stimulálja;
  • a nemi szervek, a prosztata, a méh, a hólyag szerveit vérrel látja el, segíti a gyógyulásukat;
  • a gerincet rugalmassá teszi.

Forrás: Selvarajan Yesudian, Haich Erzsébet – Sport és Jóga (Lazi Kiadó, 122-125. o.)

VI. Lázadás kontra forradalom

Tudod, mi a különbség lázadás és  forradalom között?

📈 Az előbbi lázat-ad, mint betegségben a szervezet. A láz hasznos is, de legfeljebb az eredeti állapot áll helyre, vissza (mint a jogban az in integrum restitutio intézménye 🙂).

A forradalom alkímiai folyamat. A víz gőzzé válik. Átlényegül. Innen már nincsen visszaút. (Csak majd a körforgás újabb állomásain.)

🗡Lázadni könnyű. Lázadás a sors elleni küzdelem (is). Úgy tanultam, a sorsa ellen küzd, aki bűncselekményekbe vagy akár az öngyilkosságba menekül. Szabadnak hiszed magad, ha szabadon elégítheted ki vágyaidat. Nem korlátoz semmi.

⚔ Szabad vagy e, ha a vágyaid irányítanak, és vakon követed őket? Vagy akkor vagy e szabad, ha tudsz nemet mondani az elmédnek? Az utóbbi sokkal nehezebb.

⚖ A forradalom önlegyőzés. Talán az igazi szabadság. Tudatosság a valódiról.

Müller  Péter így ír erről:

„Mindkettőnek lehet valódi oka, mindkettő szolgálhat igaz ügyet- a különbség ott van, hogy a forradalom győz – a lázadás veszít! Veszìt azért, mert tettét elvakultan indítja, nem látja át az erők valódi természetét – főleg azt nem látja, hogy nem kívül kell letépni, hanem belül kell megújulni! A forradalom lényege nem az, hogy a külső helyzet tarthatatlan, hanem az, hogy az Új készen áll a születésre.”

M.P. – Jóskönyv (Rivaldafény Kiadó, 278. o.)

Shopping Cart